اخبار » محاصره یکی از شهرهای استان فارس توسط وهابیت
عنوان: محاصره یکی از شهرهای استان فارس توسط وهابیت
گزارشگر: شیعه انلاین

تاریخ: جمعه 25 اردیبهشت 1391

اخبار رسیده از شهر علامرودشت در استان فارس حاکی از آن است که این شهر با خطر گسترش وهابیت روبروست. علاوه بر این در استان فارس چند سالی است که فرقه‌های گمراه و افراطی صوفیه، این دشمنان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) فعالیت زیادی را آغاز کرده‌اند. امام هادی(ع) ایشان را مخالفین ائمه و راه ایشان نامیدند و آنان را نصارای و مجوس این امت خواندند. همه ما نیز می‌دانیم که این فرقه‌ها عموما وابسته به خارج کشور هستند و به عنوان نفوذی‌های دشمنان اسلام در صفوف متحد مسلمین شکاف ایجاد می‌کنند.


 


در شهر علامرودشت از توابع لامرد استان فارس نیز دو فرقه ذهبیه احمدیه و فرقه صوفیه گنابادیه به عنوان دو فرقه منحرف در حال ترویج مقاصد شیطانی خود هستند. مردم متدین فارس با خشنودی از سفر رهبر انقلاب اسلامی به این استان و سخنان ایشان در بحث فرقه‌های انحرافی در دانشگاه شیراز، تاکنون نگرانی خود را بارها به مسئولان ابراز نموده‌اند و امید دارند که مسئولان دلسوز بیش از این اجازه فعالیت به این عناصر منحرف و ضد انقلاب را ندهند.


 


در همین راستا دکتر محمد مژدکانلو "دبیر کانون فرهنگی شهر اخلاق" در شیراز، با اعلام این مطلب به شیعه آنلاین گفت: طی چند نوبت سفر و بازدید از شهر علامرودشت که از توابع لامرد استان فارس با هفده هزار نفر جمعیت است و نیز طی برگزاری جلساتی با مسئولان این شهر، به نظر می‌رسد که علامرودشت با خطر گسترش وهابیت روبروست.


 


وی در ادامه افزود: علامرودشت دارای جمعیتی است که اکثر آن را جوانانی  در سن اشتغال، ازدواج و پویایی تشکیل داده‌اند از همین رو به نظر می‌رسد لازم است مسئولان ذیربط توجه بیشتری به این شهر و خطراتی که آن را تهدید می‌کند، داشته باشند.


 


او همچنین گفت: ما با پیگیری‌هایی که در بنیاد فرهنگی سازمان شهرداری‌های وزارت کشور انجام داده‌ایم توانستیم با حمایت رئیس این بنیاد و سازمان ملی جوانان، ستادی برای سازماندهی جوانان در این شهر محروم با عنوان "شهرسازان جوان" تشکیل دهیم تا با جذب جوانان در برنامه‌های فرهنگی از این خطر تا حد زیادی پیشگیری کنیم اما با توجه به اینکه سردمداران وهابیت برای ترویج این فرقه با بودجه‌های فراوانی که از سوی دشمنان نظام جمهوری اسلامی در خارج از مرزها تأمین می‌شود اقدامات متعددی انجام می‌دهند، لازم است که مسئولان با حمایت از تشکل‌های این چنینی به دفع و خنثی‌سازی فتنه‌های دشمنان شیعه کمک نمایند.