اخبار » علمای شیعه و سنی در فتوایی مشترک حکم به تحریم کشتار مسلمانان دهند
عنوان: علمای شیعه و سنی در فتوایی مشترک حکم به تحریم کشتار مسلمانان دهند
گزارشگر: بیان نیوز

تاریخ: پنجشنبه 5 مرداد 1395

به گزارش بیان نیوز  یکی از مفتیان و علمای برجسته الازهر مصر، در سخنان خود از تمام علمای شیعه و سنی خواست تا در حرکتی متحد، اقدام به صدور فتوایی در حرمت کشتار مسلمانان در اقصی نقاط جهان دهند.


«شیخ احمد الطیب» در مصاحبه با روزنامه "الکویتی"، از علما و روحانیون سنی و شیعه دعوت کرد که در اقدامی مشترک، فتوایی صادر نمایند و طی آن هرگونه قتل و کشتار در میان جوامع شیعی و سنی را محکوم و تحریم نمایند.


وی خواستار پایان بخشیدن به بدعت برادر کشی در میان جوامع اسلامی شد و با تصریح بر نزدیکی تفکرات شیعی و سنی در این باره، اظهار داشت: الازهر همواره بر نزدیکی و مجاورت جوامع شیعی و سنی تاکید کرده است و دستاورد این مجاورت برای دانشگاه الازهر مصر، بسیار حائز اهمیت بوده است.


این عالم برجسته و استاد دانشگاه الازهر در ادامه افزود: من از طریق این تریبون از تمام علما و رهبران شیعی و سنی دعوت می کنم تا در نشست مشترکی در دانشگاه الازهر گِرد هم جمع شوند و با صدور فتوایی مشترک کشتار مسلمانان از فرق و مذاهب مختلف اسلامی را تحریم نمایند و نتیجه صدور چنین فتوایی، پایان بخشیدن به انجام اقدامات وحشیانه برخی گروه های افراطی در مناطق اسلامی خواهد بود و جهان اسلام از نفوذ دشمنان در امان خواهد ماند.


«شیخ احمد الطیب» همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به خواسته ما مبنی بر ایجاد اتحاد و همبستی میان مکاتب مختلف فکری در جهان اسلام، ما نباید به هیچ عنوان به توطئه گران میان گروه های شیعی و سنی بها دهیم، زیرا اینها افرادی هستند که رسانه ها را در اختیار دارند و با اهداف از پیش تعیین شده در صدد برهم زدن اتحاد میان جامعه شیعه و سنی می باشند.


گفتنی است گروه های افراطی همچون داعش، القاعده و طالبان در گوشه و کنار کشورهای اسلامی به فعالیت های مخرب خود می پردازند و با اهدافی که استکبار جهانی برای این گروه ها ترسیم نموده است، در صدد تخریب چهره اسلام و برهم زدن اتحاد میان جوامع اسلامی هستند که این امر نیازمند بصیرت و روشنگری بیش از پیش می باشد.


………..……
پایان پیام/297


منبع : خبر گزاری اهل بیت (علیهم السلام)