اسلام در گوشه و کنار جهان » ممنوعیت ساخت قبور مسلمانان در سوئیس
عنوان: ممنوعیت ساخت قبور مسلمانان در سوئیس
تاریخ: پنجشنبه 25 اردیبهشت 1391
شرح:

بدنبال ممنوعیت ساخت مناره؛
مقام سوییسی خواستار منع ساخت قبور مسلمانان در این کشور شد.

بدنبال رأی منفی سوئیسی‏ها به ساخت مناره در این کشور، رهبر حزب دموکرات مسیحی سوییس طی سخنانی خواستار جلوگیری از ساخت قبور جدید برای مسلمانان و یهودیان شد.

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ «کریستوف درابلای» رهبر حزب راستگرای دموکرات مسیحی سوییس روز گذشته طی سخنانی خواستار مقابله با ساخت قبور جدید برای مسلمانان و یهودیان این کشور شد. پس از اظهارات دارابلای بود که برخی مسیحیان افراطی سوییس به قبرستان مسلمانان حمله کرده و به قبور آنها بی‏احترامی کرده بودند.

با این حال پس از انتقادات شدیدی که مجمع خاخام‏های اروپا از گفته‏های درابلای کرد، او نیز در مصاحبه با رسانه‏های سوییس با ابراز تأسف از سخنان خود در مورد یهودیان، گفت که منظور من ساخت مقبره برای مردگان مسلمان بوده است و اگر برای یهودیان نیز می‏خواهند قبرهای جدید بسازند، باید اطراف آنها حصار کشیده شود!

مجمع خاخام‏های اروپا در نامه اعتراضی خود آورده بود: این گفته‏های دارابلای، از آثار منع ساخت مناره مساجد در سوییس است که رفته رفته همه مظاهر آزادی دینی ادیان مختلف را دربرمی‏گیرد.

همچنین دارابلای در گفتگوی تلویزیونی دیگری نیز گفته بود باید با نقاب و استفاده از آن در سوییس مقابله شود.

گفتنی است پس از تصویب قانون منع ساخت مناره برای مساجد در سوییس طی هفته‏های گذشته و محکوم نکردن آن از سوی کشورهای اسلامی تأثیرگذار در صحنه‏های بین‏المللی، سوییس و برخی دیگر از کشورهای اروپایی، در سلب آزادی‏های دینی مسلمانان قوت قلب گرفته‏اند!