اخبار » سه موذن زن در پایتخت بحرین
عنوان: سه موذن زن در پایتخت بحرین
گزارشگر:

تاریخ: یکشنبه 25 اردیبهشت 1391

در پدیده‌ای که در نوع خود برای اولین بار در جهان عرب اتفاق می‌افتد، سه موذن زن در پایتخت بحرین اجازه یافته‌اند که موذن شوند.
 


 


به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ مردم بحرین روز گذشته از این که شهروندان زن بحرینی می‌توانند به عنوان موذن مشغول به کار شوند شگفت زده شدند. وزارت عدل و امور اسلامی بحرین با ارائه‌ی مدارک رسمی فاش کرد که سه موذن زن در دو مسجد پایتخت این کشور مشغول انجام کار هستند.


 


این در حالیست که یکی از نمایندگان پارلمان بحرین وزیر دادگستری این کشور را به استیضاح تهدید کرد و کار زن به عنوان موذن را بدعتی دانست که هیچ یک از مسلمین تا این لحظه جرات نکرده‌اند تا آن را انجام دهند. وی با ابراز تعجب اظهار داشت که چگونه وزارت‌خانه‌ای در بحرین این کار را انجام می‌دهد.


 


شیخ خالد بن علی آل خلیفه وزیر دادگستری بحرین در پاسخ به سوال شیخ جاسم سعیدی نمایده سلفی پارلمان بحرین فاش کرد خانم‌هایی در مساجد به عنوان موذن فعالیت می‌کنند.


 


مریم حسن علی در مسجد شیخ محمد مومن یکی از مساجد بزرگ در منامه پایتخت بحرین، هما فوزیه علی حسن و سلوی احمد سلطان در مسجد شیخ درویش در منامه موذن هستند.


 


نماینده سلفی پارلمان بحرین در تماس با روزنامه الشرق الاوسط از این مساله ابراز تعجب کرد و آن را تخریب دین اسلام و تعالیم آن با تعیین زنان برای شغل موذنی دانست.


 


سعیدی نماینده سلفی پارلمان وزیر دادگستری بحرین را تهدید کرد که اگر این مساله را حل‌وفصل نکند در پارلمان مورد استیضاح قرار خواهد گرفت.


وی اعلام داشت که تمام مذاهب اسلامی اذان دادن توسط زنان را حرام دانسته و سوال اینجاست که آیا مذهب تشیع این مساله را جایز می‌داند؟ چگونه اداره اوقاف جعفری اجازه کار 3 زن را در این سمت داده است؟