پر بيننده ترين ها
معرفی نرم افزار های وهابیت » معرفی نرم افزار های ضد وهابیت
عنوان: معرفی نرم افزار های ضد وهابیت
تاریخ: جمعه 24 اردیبهشت 1392
شرح:


گزارشی از نرم افزارهای موجود در نقد وهابیت

 


 

 

محسن نبی  نژاد1. نرم افزار شاخ شیطان                                                                                                                                                                                                                                        


محتویات نرم افزار شاخ شیطان به دو زبان عربی و فارسی ارائه گردیده تا علاوه بر فارسی زبانان، مرجع مناسبی برای برادران عرب زبان نیز باشد


نرم افزار (شاخ شیطان) شامل ده بخش کلی بدین شرح می باشد


نگاه ویژه


این بخش خود دارای چهار قسمت با عناوین " تاریخچه، فتاوای شنیعه، فتاوای تفکیری ، وهابیت ازمنظر عقل و شرع" می باشد


تاریخچه:


 درقسمت تاریخچه کاربران می توانند شرح مفصلی از پیشینه، تاریخ و فعالیتهای وهابیّت را از بدو


در قالب پنجاه عنوان مطالعه و مشاهده بفرمایند  تاسیس تا کنون


سخنان شنیع:


 شامل یکصدوبیست عنوان مطلب درباره فتاوا و سخنان شنیعه و خلاف عرف و حق از علما و مفتیان وهابیت در موضوعاتی همچون: فتاوای حرمت شکنانه، فتاوای خلاف عرف، فتاوای ضد دین، فتاوای مضحک، فتاوای ضدمسلمات و ... (برخی از مطالب این قسمت با سند تصویری ارائه گردیده است)


فتاوای تکفیری:


 این قسمت در بردارنده هفتاد عنوان مطلب درباره فتاوای تکفیری علمای وهابیت در موضوعاتی همچون: تکفیر اهل سنت، تکفیر علمای شیعه، تکفیر تمامی مسلمانان، فتاوای تخریب قبور،


فتاوای جهاد بر ضد شیعه و ... (بسیاری از فتاوا و محتویات با سند تصویری می باشد)


وهابیت از منظر عقل و شرع:


 شامل چهارصد عنوان مطلب پیرامون فرقه ضاله وهابیت از دیدگاه عقل و شرع میباشد. ( بسیاری از مطالب این بخش نیز با سند تصویری ارائه گردیده است) 


پرسمان:


 شامل چهارصد عنوان پرسش و پاسخ مفصل و جامع درباره افکار و عقائد وهابیت و دفاع از اعتقادات شیعه بصورت موضوع بندی شده (مانند: امامت و ولایت، خلافت، صحابه، عقائد شیعه، عقائد وهابیت، عصمت، عزاداری، تاریخ اسلام، تراجم، غدیر و ) می باشد. ....)


جنایات:


 ارائه لیستی از جنایات فرقه ضاله وهابیّت (فیلم، تصویر و متن) و فعالیتهای تبلیغی، اقتصادی و غیره آنان بصورت موضوع بندی شده (مانند: اعدام، اهانت، بازداشت ،شکنجه و قتل شیعیان و معرفی فعالیتهای تروریستی وهابیت در سراسر دنیا به تفکیک کشورها ) در قالب پانصد عنوان


مقالات:


 ارائه متن سیصدو چهل عنوان مقاله در نقد و بررسی وهابیت در موضوعاتی همچون امامت و ولایت، اهل بیت، بناء قبور، شفاعت، توسل، تحریف قرآن، زنان پیامبر، وحدت، مهدویت، متعه، احادیث (غدیر، قرطاس، ثقلین و . صحابه، عزاداری و ...


کتابخانه:


 کتابخانه دیجیتالى با متن بیش از ششصد و چهل عنوان کتاب پیرامون وهابیت و دفاع از عقائد حقه شیعه


اخبار:


 ارائه متن لیستی از اخبار مربوط به فعالیتهای وهابیت در گوشه و کنار جهان با استفاده از منابع سایتهای خبری در بیش از هزار  عنوان خبر


سخنرانی:


ارائه یکصدوچهل فایل صوتی شامل سخنرانی های اساتید حجت السلام نجم الدین طبسی، حجت الاسلام دکتر حسینی قزوینی، حجت السلام حسینی میلانی، حجت السلام خوشنویس، دکتر عصام العماد و... در موضوعات: امام علی (ع)، پیامبر ، امام حسین (ع)، نقد تفکر توحیدی وهابیت، تاریخچه وهابیت، تحریف قرآن، توسل، عصمت، بناء قبور و...


مناظرات:


ارائه بیش از شصت مناظره صوتی و متنی بین علمای شیعه با علمای اهل سنت و وهابیت


مستبصرین:


معرفی دویست هدایت شده ای که از وهابیت رویگردانده و به مذهب حقه تشیع وارد شده اند(به زبان فارسی و عربی) بهمراه تصویر آنان


ضمیمه:


در این بخش نیز مطالبی بسیار ارزنده گردآوری شده که برای محققین، علماء، اندیشمندان و تمامی کسانی که مایلند نسبت به این فرقه ضاله اطلاعات بیشتری کسب کنند بسیار حائز اهمیّت می باشد


محتویات این بخش بدین شرح می باشد:


ارائه فایل فشرده ای شامل هفده هزار شبهات وهابیت و پاسخگویی به این شبهات با استناد به منابع اهل سنت (بصورت آدرس دهی کتاب و لینک سایت)


لینکستان کاملی از سایت های پاسخگو به شبهات وهابیت و دفاع از عقائد شیعه


(1)Pdf- ارائه بیش از شصت کتاب الکترونیکی


2. اولین نرم افزار رایگان و جامع ضد وهابیت«یاوران دجال»نرم افزار یاوران دجال ، به همت جمعی از کارشناسان ، اساتید و کاربران فعال انجمن گفتگوی دینی در مدت کمتر از سه ماه تحقیق و فعالیت مستمر طراحی شده و سعی گردیده در قالبی مفید و مختصر پوشش جامعی از شناخت وهابیت ،اهداف این فرقه ضاله ، اقدامات جنایتکارانه و راههای مبارزه با آن را به صورت متن ، صوت ، فیلم ، تصویر ، کتاب ، نرم افزار و ... ارائه نماید..


این نرم افزار حاوی موارد ذیل می باشد:


دشمنی وهابیت با پیامبر به روایت تصویر» شامل «حذف نام پیامبر» ، «استفاده ابزاری از آیات قرآن» و «محو تدریجی سخنان پیامبر»


«جنایت تخریب بقیع» ، شامل «تاریخ ایجاد حرم ائمه بقیع» ، «روند تدریجی تغییرات در بقیع» و «کیفیت گنبد و بارگاه و تخریب بقیع»


متن کامل کتاب «وهابیت از منظر عقل و شرع» نوشته دکتر حسینی قزوینی در هفت فصل شامل


وهّابیّت عامل تفرقه میان امّت ها


ریشه هاى تاریخى وهّابیّت


-کارنامه عملى وهابیت


وهّابیّت و خداشناسى


وهّابیّت و تکفیر مسلمانان


وهّابیّت واتهام بدعت به مسلمانان


حرمت توسّل به پیامبران و اولیاء،


بخش پرسش و پاسخها شامل 25 سوال پیرامون وهابیت


بخش فتواهای عجیب و غریب علمای وهابیت شامل 33 فتوای مضحک


بخش عقاید غیر منطقی وهابیت شامل 12 عقیده


بخش صوتی وهابیت با بیش از 140 سخنرانی گلچین شده از دکتر عصام العماد(دانشمند وهابی شیعه شده) و دکتر حسینی قزوینی با قابلیت دانلود یا پخش آنلاین


بخش تصویری وهابیت با بیش از 25 قطعه فیلم بسیار دیدنی از توضیحات دکتر عصام العماد(دانشمند وهابی شیعه شده) با قابلیت دانلود یا پخش آنلاین


بخش اخبار وهابیت با 14 مقاله پیرامون عملکردهای جنایتکارانه وهابیت


بخش آنتی وهابیت با معرفی سایتهای ضد وهابیت ، کتابهای ضد وهابیت ، دانلود کتابهای فارسی و عربی بر ضد وهابیت و دانلود نرم افزارهای رایانه و تلفن همراه بر ضد وهابیت


سایر امکانات نرم افزار عبارتند از:


بخش معرفی مراکز پاسخگویی و مشاوره تلفنی ، اینترنتی ، پاسخگویی آنلاین و ... با معرفی بیش از 60 مرکز در سراسر کشور


بخش معرفی انجمن گفتگوی دینی و معرفی تولیدات نرم افزاری این انجمن با امکان دریافت رایگان


و .


 (2).


3. نرم افزار پاسخگویی به شبهات وهابیت :با تلاش تیم برنامه نویسی سایت سلام شیعه اولین نرم افزار (کم حجم و قابل دانلود) ، در رابطه با پاسخگویی به شبهات وهابیت طراحی و در اختیار کاربران قرار گرفت.لازم به ذکر است که این نرم افزار بصورت آزمایشی منتشر گردیده است و انشالله بزودی نسخه تکمیلی منتشر خواهد گردید.


مزایا و شناسه نرم افزار پاسخگویی به شبهات وهابیت


آرشیو جامع پرسش و پاسخ در مورد شبهات وهابیت


قابلیت اجرا بر روی رایانه (بدون نیاز به اتصال به اینترنت) با قابلیت جستجو در میان شبهات بصورت آفلاین


قابلیت جستجو در میان شبهات بصورت هوشمند


قابلیت بروز رسانی و افزایش مطالب در کمترین زمان در صورت وجود نسخه های جدید


ارسال شبهه و سوال جدید توسط کاربر به مسئولان پاسخگو و دریافت سریع جواب


  حجم فوق العاده کم با قابلیت دانلود سریع


عدم محدودیت در قانون کپی رایت و حمایت معنوی از تکثیر و انتشار این برنامه توسط سایت سلام شیعه(3)


4. نرم افزار وهابیت شناسی


       


از سوی محققان مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی قم نرم افزار وهابیت شناسی تولید شد


به گزارش مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، این نرم افزار که محصول مشترک مرکز نور و مرکز مطالعات و پژوهش‌های امامت است، به منظور تسهیل در امر پژوهش و تحقیق محققان حوزه و دانشگاه و در سه بخش اصلی پژوهش‌ها، کتب و نگارخانه تهیه شده است.


بر پایه این گزارش، تاریخچه، نقد و بررسی عقاید وهابیت، جریان شناسی وهابیت، پاسخ به شبهات وهابیت، وهابیت و مسئله وحدت و مطالب خواندنی دیگر از جمله موضوعات بخش پژوهش نرم افزار وهابیت شناسی هستند.


در بخش کتابخانه این نرم افزار بیش از 40 عنوان کتاب فارسی و عربی پیرامون بحث وهابیت در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.


در بخش نگارخانه این نرم افزار نیز مطالبی از جمله مجموعه سخنرانی‌ها و مناظرات پیرامون وهابیت و همچنین فیلم‌های سخنرانی عصام‌ العماد ارائه شده است.


از جمله قابلیت‌های فنی این نرم افزار می‌توان به ارتباط منطقی میان واژگان و متن کتاب‌ها از طریق فهرست کلمات و جستجوی عبارات، ارائه امکانات فنی برای انجام پژوهش‌های متنوع در کتاب‌ها، عرضه فهرست‌ها و نمایه‌های مختلف (ایندکس) برای تسهیل در امر تحقیق اشاره کرد.


پژوهش در متن از طریق فهرست درختی و گزینشی، امکان تنظیم فهرست کتب بر اساس الگوی دلخواه، استفاده از امکانات پژوهشی، مانند نمایه زنی، حاشیه نویسی، رنگی کردن وعلامت گذاری، امکان یادداشت برداری و همچنین ارتباط 10 عنوان لغت‌نامه فارسی به عربی با متن کتب برنامه از دیگر قابلیت‌های نرم افزار وهابیت شناسی است(4)


5. نرم افزار موبایل دانستنی های وهابیتشامل : بیوگرافی‏ « ابن تیمیه‏ » : مبانی فکری ابن تیمیه ، تاریخ وهابیت : تاریخ وهابیت 1 ، تاریخ وهابیت 2 ، تاریخ وهابیت 3 ، سیرى در تاریخ وهابیان : محاصره مکه توسط وهابیها ، تصرف مدینه ، هجوم وهابیها به کربلا و نجف ، انگیزه حمله وهابیها به دو شهر مقدس کربلا و نجف ، عقاید و اندیشه‏های وهابیان : فرهنگ فرق اسلامی ، مشکور ، محمد بن عبد الوهاب و حرکت وهابیت : شعار وهابیان ، دگرگونی در موضع وهابیان ، ابن تیمیه در آئینه اندیشه متفکران : برخورد اندیشه‏ها مایه تکامل است ، بنیانگذاران عقائد وهابیت : بنیانگذاران عقائد وهابیت 1 ، بنیانگذاران عقائد وهابیت 2 ، بنیانگذاران عقائد وهابیت 3 ، بنیانگذاران عقائد وهابیت 4 ، بنیانگذاران عقائد وهابیت 5 ، بنیانگذاران عقائد وهابیت 6 ، بنیانگذاران عقائد وهابیت 7 ، بنیانگذاران عقائد وهابیت 8 ، جنایات وهابیت : جنایات وهابیت ، ترور عبدالعزیز به دنبال حادثه کربلا ، حمله وهابیها به نجف اشرف ، قتل عام حجاج یمنى توسط وهابیان ، هجوم وهابیان به مدینه منوّره ، پاسخ به شبهات وهابیت : تاریخ پیدایش شیعه ، ادله امامت علی ( علیه السلام ) ، حدیث غدیر ، امامان دوازده گانه ، امام دوازدهم و غیره(5)


6. نرم افزار ره یافتگان و نقد وهابیتنخستین نرم افزار «ره یافتگان و نقد وهابیت» با تلاش محققان و متخصصان ، توسط موسسه نرم افزاری کوثر طراحی و تولید شد.


این نرم افزار شامل بیش از 220 پرسش و پاسخ و 80 شبهه ، بیش از 1100 خبر ، بیش از 110 مقاله در قالب موضوعات مختلف می باشد


بخش وهابیت و اسلام شامل : تاریخچه پیدایش وهابیت ، بنیانگذاران وهابیت ، وهابیت از منظر عقل و شرع ، وهابیت و فتاوای شیعه ، وهابیت و تکفیر مسلمانان ، وهابیت و جاهلیت ، وهابیت و خوارج و جنایات وهابیت می باشد.


در بخش نقد وهابیت 9 فیلم سخنرانی از دکتر حسینی قزوینی پیرامون حقیقت شیعه ومستند فاطیما ، سعید چندانی ، ادواردو و فیلم مناظرات شبکه سلام از دیگر بخش های این نرم افزار می باشد.


از دیگر بخش های این نرم افزار سخنرانی ها شامل : آداب مناظره با وهابیت ، حدیث ثقلین ، اهمیت پاسخ به شبهات ، اعتقادات وهابیت چیست؟ وهابیت از کجا و چگونه .. می باشد.


در این نرم افزار سخنرانی های حجت الاسلام جوادی ، حجت الاسلام پناهیان ، مستشاری و عصام العماد وجود دارد.


گفتنی است در بخش ره یافتگان فیلم هایی از عبدالسلام الخمیش ، حمزه ، محمد شریف ، احمد کواسی حنیف ، فیصل سرهم ، محمد تیجانی ، عبدالواحد ابویف ، عصام العماد ، خلیل سعید اویچ ، دکتر نجدی ، حسن حلیمی و .. ارائه شده است.


شایان ذکر است علاقه مندان برای تهیه این نرم افزار می توانند با شماره 7746740-0251 تماس حاصل فرمایند و یا از طریق سایت این موسسه به آدرس


اقدام نمایند(6) www.avamehr.ir


7. نام نرم افزار:مجموعه کامل نقد وهابیت در 2 دی وی دیدر دی وی دی اول:
1 - پاسخ به شبهات عقائدی (شبهات 1)
2 - پاسخ به شبهات وهابیت (شبهات 2 - مجموعه سخنرانی استاد قزوینی از سال 82 تا 86)
3 - پاسخ به شبهات وهابیت (شبهات 3 - مجموعه سخنرانی استاد قزوینی در سال 87)
4 - سلسله مباحث نقد وهابیت (سلام تی وی 85)
5 - سلسله مباحث نقد وهابیت (سلام تی وی 86)
6 - سلسله مباحث نقد وهابیت (سلام تی وی 87)
7 - سایت مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) (آپدیت شده در تاریخ 30/ 06/ 89)
8 - سایت وهابیت و اسلام
9 - فیلم مناظره دکتر قزوینی و مولوی مرادزهی پیرامون شهادت حضرت زهرا (س)
10 - مجموعه دروس فقه مقارن استاد قزوینی (سال 85 و 86 و 87)
11 - پاسخ به شبهات وهابیت (صفحات وب)
 در دی وی دی دوم:
1 - مجموعه دروس فقه مقارن استاد قزوینی (سال 88 و 89)
2 - سایت مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) (آپدیت شده به تاریخ 30 / 1 / 90)
3 - ولایت 89 (مجموعه سخنرانی های استاد قزوینی در شبکه جهانی ولایت در سال 89)
4 - پاسخ به شبهات وهابیت (شبهات 4 - مجموعه سخنرانی استاد قزوینی در سال 88)
5 - پاسخ به شبهات وهابیت (شبهات 5 - مجموعه سخنرانی استاد قزوینی در سال 89)
6 - نرم افزار صراط مستقیم (ارائه فهرست موضوعی از سخنرانی های استاد حسینی قزوینی)(7)


8. نرم افزار نقد وهابیت ویژه موبایل


 


نرم افزار نقد وهابیت(نسخه 1 تلفن همراه) که شامل مطالب سایت ولی عصر(عج)(تا مورخه 1/4/1391)در خصوص فتنه وهابیت ،پاسخ به شبهات وهابیت و اهل سنت، یادداشتها،فقه مقارن،مقالات در اثبات مذهب حقه تشیع و ... در اختیار همگان قرار گرفت..


این نرم افزار با قالب(تم) زیبا و برای تمامی تلفنهای همراه (اچ تی سی-بلک بری-آیفون-نوکیا-سونی اریکسون-سامسونگ-ال جی و ...) با قابلیت پشتیبانی از تاچ اسکرین(لمسی) بکار گیری شده است.از امکانات بی نظیر این برنامه میتوان به قابلیت خود ارسالی(ارسال خود نرم افزار بدون داشتن سورس) ، قابلیت ثبت نرم افزار در سیستم پیامک جهت اعلام نسخه های بعدی،وضوح تصویر زیاد،امکان چرخش صفحه نمایش اشاره کرد


9. نرم افزار وهابیت و اسلاممؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) سایت اینترنتی وهابیت و اسلام را برای استفاده کاربران به صورت نرم افزار تولید و عرضه کرد.
معاونت اطلاع رسانی مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) در شهر قم با هماهنگی های به عمل آمده با مسئولین سایت وهابیت و اسلام و همچنین تقاضای کاربران این پایگاه جهت معرفی بیشتر و بهتر وهابیت، محتویات سایت مذکور را به صورت یک نرم افزار بر روی سی دی ارائه نمود.
بخشی از محتویات این نرم افزار به شرح ذیل می باشد: تاریخچه پیدایش وهابیت، بنیانگذاران وهابیت، وهابیت از منظر عقل و شرع، وهابیت و فتاوای شیعه، وهابیت و تکفیر مسلمانان، وهابیت و جاهلیت، وهابیت و خوارج.
برای تهیه این نرم افزار، پایگاه مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر (عج) به صورت آنلاین امکان خرید نرم افزارهای این موسسه را مهیا کرده است که کاربران می توانند به صورت آنلاین این برنامه ها را تهیه نمایند(8)


 


منابع


http://www.eteghadat.com/forum/topic-t7876.html 1.   


http://www.3erat.com/computer-software/%D8%AF%D8%- 2.


3. //www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=17257&threadID=302452&forumID=985


vahhabi.mihanblog.com/post/669.4.


http://ghaemiyeh.parsiblog.com/category5.


www.avamehr.ir6.


www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=software&id=377.


http://www.fetrat.com/WFM_News.aspx?FLD_ID=19708.


 


منبع: پایگاه پژوهشی تخصصی وهابیت شناسی


انتهای پیام